Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mistrzostwa Gminy Rajcza w Karate WKF

Utworzono dnia 27.05.2021
Czcionka:
W ubiegłą niedzielę, tj. 23.05.2021 w nowej hali sportowej w Rajczy odbyły się Mistrzostwa Gminy Rajcza w Karate WKF - turniej organizowany przez Klub „Arawashi” oraz Centrum Kultury i Sportu w Rajczy
Choć czasy kiedy górale walczyli na ciupagi odeszły w zapomnienie, teraz młode pokolenie, dalecy potomkowie Hetmanów Zbójnickich: Klimczoka, Sebastiana Burego, Jerzego Fiedora (Proćpoka), Andrzeja Szebesty (Ondraszka) czy Jury Janosika, walczyli o symboliczne „dukaty”.
Cztery nagrody finansowe były atrakcją rywalizacji w konkurencji kata open , oprócz nagród finansowych były również nagrody rzeczowe oraz medale.
Karatecy rywalizowali w dwóch konkurencjach walk kumite oraz technik kata, gdzie w konkurencji open toczyły się zażarte boje, których celem było zdobycie nagród finansowych.
Miło zakomunikować, że dwie z czterech nagród trafiły do zawodniczki i zawodnika z naszej gminy.
Na turniej przybyli Pani Agnieszka Biegun Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Pan Zbigniew Paciorek - Wójt Gminy, Czesław Franusik - Dyrektor Centrum Kultury i Sportu a także liczni rodzice, kibicujący swoim faworytom sportowym.
Podczas zawodów „Arawshi” zaprezentowało młodych, nowych zawodników, tworzących wspaniały wspierający się team, oraz zawodnicy klubu, którzy już zakończyli swoją sportową karierę, występujący w roli arbitrów.
Nie były to łatwe pojedynki, a o zwycięstwo przyszło walczyć do samego końca.
Wielkie brawa należą się młodym klubowiczom z drużyny, którzy przecierali swój bojowy szlak – to naprawdę była dla nich przyjemność startować w doborowym towarzystwie doświadczonych karateków.
Dało się odczuć, że gospodarze łatwo nie dadzą sobie zgarnąć trofeów i choć dwie nagrody główne została w Rajczy i Zwardoniu wygrali je Aleksandra Oleś i Bartosz Płoskonka, to pozostałe nagrody opuściły Rajczę. 3 miejsce zajęła Julia Figura z Wieprza drugie 3miejsca Julia Póda z Pietrzykowic, jak można dostrzec w karate dziewczyny są lepsze, podkreśla szkoleniowiec Bogusław Hutman-Wilczek.
Łącznie rozegrano 36 osobokonkurencji kata oraz 28 osobokonkurencji kumite.
Udało nam się zachować formę i dyspozycję jeszcze z rywalizacji w Czechach i Słowacji, co skutkowało przewagą fizyczną i mentalną nad rywalami.
"Uważam, że pokazaliśmy dobre lokalne karate" – tak o starcie drużyny „Arawashi” powiedział Ryszard Stoecker, sekretarz tego klubu. Z kolei szkoleniowiec Bogusław Hutman – Wilczek wskazuje, że największą trudnością było rozpracowanie rywali. -" O ile drużyny gości, na początku, walczyły w zbliżony do naszego sposób, o tyle nasi finałowi przeciwnicy, walczyli już w zupełnie innym stylu. Na szczęście zawodnicy, którzy jeżdżą na międzynarodowe zawody pomogli swym młodszym ułożyć dobrą taktykę, która pozwoliła nam dotrzeć do stref z nagrodami i powiększyć zasoby finansowe". Hutman-Wilczek z dumą podkreśla, że trzy z czterech nagród finansowych wywalczyły dziewczyny.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!
Do pozycji medalowych dotarli;
Układy technik kata dziewuch do 11 lat
1. Żukowska Laura
2. Póda Julia
3. Pawlus Zuzanna i Pawlus Karolina
Układy technik kata dziewuch powyżej 11 lat
1. Figura Julia
2. Oleś Aleksandra
3. Zasada Nadia i Juraszek Karolina
Układy technik kata chłopaków do 11 lat
1. Niewiadomy Adam
2. Piecuch Adam
3. Juraszek Bartłomiej
Układy technik kata chłopaków powyżej 11 lat
1. Płoskonka Bartosz
2. Tyszczuk Oliwier
3. Arczyński Wiktor
Układy technik kata open z nagrodami
po 100 zł
1. Płoskonka Bartosz
2. Oleś Aleksandra
4. Figura Julia i Póda Julia
W konkurencji walki kumite
Chłopaki do 10 lat do 24 kg
1. Bednarski Antoni
2. Piecuch Adam
3. Bednarz Oskar i Kosiec Antoni
W konkurencji walki kumite
Chłopaki do 10 lat powyżej 24 kg
1. Juraszek Karol
2. Juraszek Piotr
3. Bednarz Filip
W konkurencji walki kumite
dziewuchy do 10 lat open
1. Pawlus Karolina
2. Żukowska Laura
3. Wolska Emilia i Lach Hanna
4. Niewiadomy Sara
5. W konkurencji walki kumite
6. Chłopaki do 10 lat do 24 kg
W konkurencji walki kumite
Chłopaki do 12-14 lat
1. Arczyński Wiktor
2. Niewiadomy Adam
3. Juraszek Bartłomiej
W konkurencji walki kumite
dziewuchy 12-14 lat lat do 34 kg
1. Kachel Julia
2. Zasada Nadia
3. Póda Julia
W konkurencji walki kumite
dziewuchy 12-14 lat lat powyżej 34 kg
1. Oleś Aleksandra
2. Juraszek Klaudia
3. Napierała Anna i Kujawska Aleksandra
W konkurencji walki kumite
dziewuchy 15-16 lat
1. Dzierżęga Martyna
2. Figura Julia
W konkurencji walki kumite
chłopaki 15-16 lat
1. Płoskonka Bartosz
2. Tyszczuk Oliwier

Mistrzostwa Gminy Rajcza w Karate WKF- galeria

Utworzono dnia 27.05.2021, 11:40

Mistrzostwa Gminy Rajcza w Karate WKF- galeria

Gmina Rajcza - Twoje miejsce wypoczynku /FILM/

Kronika 2018

 

 

 

Kronika 2019

 

NA PASTWISKU / FILM/

RAJD CHŁOPSKI 2020

Gmina Rajcza zimą

Gmina Rajcza zimą

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 183

W poprzednim tygodniu: 303

W tym miesiącu: 239

W poprzednim miesiącu: 1191

Wszystkich: 55370